W jednym z naszych artykułów pisaliśmy o historii tuszu i jego zastosowaniu w sztuce. Jednak czy wiecie, że produkujemy również ich metaliczne wersje? Mamy do zaoferowania szeroką gamę pięknych, bogatych kolorów, o szerokim zakresie zastosowań.
Metaliczne tusze są idealne nie tylko dla wszystkich miłośników pisania i rysowania piórkiem, ale także dla osób zaawansowanych w malarstwie oraz tych zupełnie początkujących. Dla tych osób polecamy jeden z naszych wcześniejszych artykułów, w którym szczegółowo omówiliśmy rysowanie piórkiem krok po kroku - instruktaż.
Dzisiaj natomiast zachęcamy aby przyłączyć się do zabawy i wziąć udział w tutorialu, w którym będziemy tworzyć abstrakcyjną ilustrację bazującą na przypadkowym mieszaniu kolorów.
Tusze metaliczne dodatkowo wzmocnią efekt, ponieważ zawierają błyszczące drobinki, aby zagwarantować piękny efekt połysku. To sprawia, że kolory wyróżniają się zarówno na ciemnym tle, jak i na klasycznym białym papierze. Dzięki temu efekty artystyczne będą bardziej rzucać się w oczy.
Nanosimy kilka kropli tuszu na płytkę formatu A4, która nie nasiąknie tuszem. Najlepiej aby była to plastikowa płytka, niedużych rozmiarów. Tusz można nałożyć za pomocą aplikatora lub pędzelka.
Nakładając kolory bawimy się kombinacjami kolorów, a także wielkością ich obszarów. Krople nakładamy nie tylko obok siebie, ale także dodajemy jedne tonacje do drugich. Na przykład złoty tusz dodajemy do turkusowego itd.
Ważne jest aby pracować w miarę szybko aby tusz nie wysechł pracuj szybko. Ostrożnie umieść grubszą kartkę papieru na utworzonym obszarze. Używanie kredowego papieru błyszczącego da inny efekt niż tradycyjny papier, na którym atrament będzie znacznie lepiej wchłaniany.
Następnie pozwalamy atramentowi wsiąknąć w papier i ostrożnie go podnosimy. Rezultatem jest abstrakcyjna kompozycja oparta na przypadkowej mieszance kolorów.
Co widzisz na obrazku? Rybę, meduzę, drzewa, a może konika morskiego?
Te wyobrażenia przeniesiemy teraz na papier i za pomocą czarnego cienkopisu, bądź stalówki i czarnego tuszu, tworzymy zarys linearny. Aby wzbogacić pracę można także użyć kredek akwarelowych.
Mamy nadzieję, że dzisiejszy tutorial zachęcił do działania. Czekamy na Wasze dzieła!